SMA та RP SMA у чому різниця

sma rpsma

Конектори з роз'ємами SMA та RP SMA - є стандартом для підключення антен.

У виробництві дронів антенні конектори SMA та RP-SMA призначені для з'єднання електронних компонентів у радіообладнанні: приєднання до антени, відеоприймачів, відеопередавачів, підсилювачів сигналу, генераторів частоти, апаратури радіокерування.

У якості передачі сигналу між двома типами з'єднувачів SMA та RP-SMA немає жодних відмінностей, але є відмінності у конструкції. Як визначити з'єднувач SMA або RP-SMA, у чому різниця?

Будь-яке з'єднання завжди складається з двох частин - це пара тато-мама. Альтернативні назви "Тато-Мама" - це "Вилка-Розетка", "Штекер-Гніздо", "Пробка-Втулка".

Класично, тато - це роз'єм зі штирьом, мама - це роз'єм з отвіром. Але у антенних конекторів SMA і RP-SMA тата і маму треба відрізняти інакше.

SMA та RP SMA як визначити тато або мама

У SMA і RP-SMA дуже легко переплутати тата з мамою. Навіть виробники іноді плутають стать конектора і вказують неправильні параметри в описі.

В SMA та RP-SMA відмінною особливістю конструкції парних один одному конекторів є гвинтовий механізм з'єднання ("Гайка-Гвинт") - тато прикручується на маму.

SMA RPSMA різниця

У обох парах тато-мама SMA та тато-мама RP-SMA:

  • роз'єм із внутрішнім різьбленням - він же тато;
  • роз'єм із зовнішнім різьбленням - вона ж мама.

При виборі конекторів SMA або RP-SMA в першу чергу необхідно переконатися, що гвинт підійде до гайки. Механічно RP-SMA підходить до SMA, але не підходить електронно: з'єднання між SMA та RP-SMA не запрацює. Щоправда, перехідники легко можуть вирішити цю проблему. Якщо ви, наприклад, купили антену не з тим роз'ємом, можна додатково купити перехідник (адаптер) SMA-RPSMA, але кожен додатковий вузол - це зниження потужності сигналу. При покупці з'єднувачів SMA або RP-SMA тато-мама рекомендуємо звіряти опис товару та фотографії.

SMA або RP SMA як відрізняти

SMA історично були розроблені першими. Цей роз'єм почали використовувати у 60-х роках 20 століття. Конектор для коаксіального кабелю стандарту SMA розшифровується як Sub-Miniature Version A. У SMA конструкція класична: у мами (зовнішнє різьблення) у центрі є отвір.

RPSMA male RP-SMA було розроблено пізніше. Reverse Polarity SMA іноді позначають SMA-R, R - реверсна, зворотня полярність. RP-SMA - це різновид роз'ємів SMA, але зі зміненою статтю мами та тата. У роз'ємах RP-SMA у мами (гвинт тобто зовнішнє різьблення ) - у середині з'явився штирьок. А у тата (гайка, внутрішнє різьблення) навпаки - у середині отвір.

Однією з переваг RP-SMA перед SMA є знос. Часте відгвинчування та загвинчування може призвести до зношування та, як наслідок, до зниження рівня сигналу. У роз'ємів RP-SMA гайка (тато) розташована на антені або кабелі, а відповідно у разі поломки необхідно буде замінити тільки частину, що відокремлюється, тобто антену або кабель.

SMA та RP-SMA тато

SMA тато (male) має корпус з внутрішнім різьбленням та штирьок у центрі (металевий штифт як внутрішній провідник).

RP-SMA тато (male) має також корпус з внутрішнім різьбленням, але має отвір (металеву втулку як внутрішній провідник).

SMA та RP-SMA мама

SMA мама (female) має корпус із зовнішнім різьбленням і отвір посередині (втулка, в яку вставляється штифт).

RP-SMA мама (female) має також корпус із зовнішнім різьбленням, але у центрі з'явився штирьок.

На сьогодні антенні роз'єми SMA та RP-SMA використовують практично нарівні. Вони використовуються в портативних раціях, антенах мобільних телефонів для підключення високочастотних кабелів, що передають мікрохвилі: в діапазонах частот від 1 ГГц до 18/26,5 ГГц. Суб'єктивно SMA є більш улюбленими роз'ємами в радіобладнанні для невеликих FPV квадрокопторів. В FPV обладнанні завдяки надійності, міцності, безлічі циклів до недавна використовували тільки SMA або RP-SMA. Але для інженерів міні коптерів недолік SMA та RP-SMA — це великий розмір та значна вага, тому для невеликих відеоприймачів з'явилися конектори U.FL, MMCX. Також вже від 27 ГГц і вище використовуються сучасніші штекери. Наприклад, SSMA (Small SMA) може використовуватися до 40 ГГц і був розроблений для використання в космосі.

SMA та RPSMA SMA та RP-SMA – це коаксіальні роз'єми, тобто їх конструкція адаптована до структури коаксіального кабелю. Коаксіальні кабелі використовують для передачі радіочастотних електричних сигналів. Основними перевагами коаксіальних кабелів є висока швидкість передачі даних та проста технологія підключення. Конектори SMA та RP-SMA мають гвинтовий механізм з'єднання (Гайка-Гвинт) та підтримують швидкість передачі даних коаксіальних кабелів. Гвинтовий механізм з'єднання пари конекторів механічно дуже надійний і забезпечує надійне електричне екранування та 500+ циклів з'єднання-роз'єднання.

SMA та RP-SMA можуть бути прямі та кутові (45 або 90 градусів). Кутові роз'єми можуть спростити кріплення антени. Перейти до асортименту антенних з'єднувачів: прямі та кутові роз'єми SMA та RP-SMA, перехідники, подовжувачі, коаксіальні кабелі для радіообладнання, антен та FPV: Антенні з'єднувачі SMA та RP-SMA

ОТРИМАТИ ПРОПОЗИЦІЮ ВІД ОПТОВОЇ КОМПАНІЇ РАДІОКЕРОВАНИХ МОДЕЛЕЙ "ПРЯМІ ДИСТРИБУЦІЇ"

Увійди, щоб побачити оптові ціни Увійти