Фломастери. Як правильно обрати набір фломастерів для дитини

Малювання - корисне і захоплююче заняття для людей різного віку. Це одна з перших свідомих навичок, які освоюють люди. Безліч вигод для малюків саме в малюванні - практика дрібної моторики як підготовка ручок до письма, розвиток фантазії та акуратності при розмальовуванні. Найулюбленіший інструмент для дітей – це фломастери. Яскраві, насичені, чітко проводять лінії, великих зусиль для красивої лінії прикладати не потрібно, можна прикрасити різні поверхні.

Прийнято вважати, що фломастери не підходять як перший інструмент для художників-початківців до трьох років. Але якщо грамотно підійти до вибору і знаходитися поряд при малюванні, все безпечно і у насолоду. Небезпека в тому, що малюк може проковтнути ковпачок. Краще вибрати упаковку з позначкою BS 7272/90 - це про здатність пропускати крізь вентиляційні отвори достатню кількість повітря, що дозволить не задихнутися дитині до надання допомоги. При цьому заняття малюванням з фломастерами все-таки краще проводити в присутності дорослого, що спостерігатиме. Вибираючи, варто звернути увагу і на корпус - щоб малюк не міг розібрати його на дрібні деталі (стандарт NFS 51-205), а чорнилам віддати перевагу на водній основі і бажано із харчових барвників.

Фломастери з'явилися в нашому житті як інструменти для письма та малювання на папері, а тепер їх існує безліч різновидів для роботи з будь-якими матеріалами:

  • класичний варіант — звичні нам фломастери з вентильованими і невентильованими накінечниками;
  • схожі на них товсті фломастери;
  • фломастери, які змінюють кольори – «чарівні». В упаковці з кольоровими один або кілька фломастерів-проявників - малюємо ними поверх намальованого кольоровими та отримуємо інший колір;
  • фломастери з акварельними ефектами;
  • фломастери для роботи з текстилем;
  • легкозмивні фломастери для малюків;
  • фломастери з додатковими ефектами (наприклад, блопени або повітряні - необхідно дмухнути у фломастери, тоді фарба розпорошується по поверхні).

За технічними характеристиками фломастери також різняться.

  • за типом чорнила - на спиртовій або водній основі. Водна основа ідеальна для художників-початківців — легко змивається з будь-яких поверхонь, не має неприємного запаху, нетоксична. У разі висихання, достатньо опустити стрижень на кілька хвилин у звичайну воду для відновлення. Чорнило може бути парфумованим, коли кожен колір пахне по-різному, наприклад, фруктами. Бувають невисихаючі чорнила - залишаючись без ковпачка терміном до 2 місяців, фломастер зберігає свої властивості.
  • фломастери для малювання дітьми та фломастери-маркери для професійних робіт: спиртові для роботи з пластиком, папером, залізом; акрилові для зовнішніх декоративних робіт із утворенням стійкої до води плівки; на масляній основі для будівництва та автосервісів - перманентне чорнило відмінно підходить для малювання на гумових, кам'яних, керамічних, бетонних і скляних поверхнях; на основі рідкої крейди для тимчасового нанесення, добре змиваються водою; на водяній основі для паперових поверхонь.
  • за розміром накінечника - від 1-2 мм тонкі, середні 3-10 мм до товстих понад 10 мм маркерів; круглі, плоскі або у вигляді грибочка для запобігання провалюванню всередину корпусу.
  • за типом наконечника — жорсткий наконечник із пластику для тонких ліній, із синтетичних волокон (фібри), із нейлону (як і попередній, з безлічі спресованих волокон, але комфортніший та довговічніший), наконечник у вигляді пензлика.
  • за типом корпусу - з полістиролу або поліпропілену. Поліпропілен більш еластичний, при поломці такого фломастера не утворюється багато гострих частин, також він сприяє більш тривалому зберіганню фломастерів за рахунок повільнішого висихання в ньому чорнила.
  • за кількістю в упаковці - найбільш ходові 6, 10, 12, 18, 24, 36 кольорів у наборі.
  • за формою корпуса - круглі, тригранні, шестигранні.
  • за типом ковпачка — вентильовані та невентильовані.
  • за типом упаковки — у картонній коробці, у блістері, у пластиковій упаковці, в упаковці під пенал або сумочку тощо.
  • одинарні або двосторонні, коли з двох сторін під ковпачками на одному фломастері стрижні з різними кольорами або різними розмірами стрижнів одного кольору.

Шукаючи недоліки у фломастерів, ви можете їх виявити - вони можуть швидко сохнути, мати невідповідні заявленим кольори. Але це тільки в тому випадку, якщо ви купуєте неякісні набори з низькоцінового сегмента. Можете бути впевнені — фломастери преміум якості з європейською сертифікацією (наприклад, чеських або німецьких виробників) виправдають витрачені на них гроші та принесуть багато задоволення дітям своєю довговічністю та комфортом у використанні. І тут важливо звертати увагу саме на країну виробника, а не на місце реєстрації торгової марки. Довірливий покупець може звернути увагу на торгову марку з Італії та здійснить покупку, але насправді не помітить країну виробництва та отримає китайський набір.

То в чому ж переваги фломастерів? Чому вони такі подобаються дітям? Скоріше за все, відповідь криється десь у царині психології — діткам, як і дорослим, хочеться більше яскравого, веселого та позитивного. До того ж фломастери — це «як у дорослих», а значить, у рази цікавіше та серйозніше!

ОТРИМАТИ ПРОПОЗИЦІЮ ВІД ОПТОВОЇ КОМПАНІЇ ІГРАШОК

Увійди, щоб побачити оптові ціни Увійти